Czym się różni Neurografika od Arteterapii (Art Terapii)?

Jeżeli kiedyś usłyszysz albo przeczytasz, że Neurografika to nowoczesna forma Art terapii, to możesz być pewna, że znalazłaś osobę, która albo nigdy nie uczyła się w szkole Psychologii Twórczości Pawła Piskareva, albo kompletnie nie zrozumiała tego, czego się tam uczyła o Neurografice.

Arteterapia, czy Art terapia, jak sama nazwa wskazuje, jest formą terapii. Czyli musi być terapeuta i pacjent w danym układzie. Jeżeli mamy pacjenta, to znaczy, że jest choroba. Terapia najczęściej spogląda w przeszłość, aby zbadać przyczyny problemów i ograniczeń danego pacjenta. Arteterapia jest głównie nastawiona na to, by ulżyć osobie cierpiącej w danym momencie jego życia. Tutaj nie rozwiązujemy bezpośrednio problemów. Tworzymy obrazy, które powinny nas doprowadzić do poziomu inspiracji i podziwu.

Chwilowa ulga nie prowadzi do zmian. Grzebanie się w przeszłości nie otwiera drogi do świetlanej przyszłości. Kiedy stoisz twarzą do przeszłości, to niestety twój zadek jest odwrócony do przyszłości… i to są podstawowe różnice pomiędzy neurografiką a każdą inną formą terapii.

Neurografika toruje drogę do rozwiązań problemów życiowych, nowych stanów i obrazów, bez oglądania się na zdobyte doświadczenia w przeszłości. Ona nadbudowuje nowe połączenia neuronowe, żeby to, co było niemożliwe, stało się realne i łatwe do wyobrażenia. A jeśli człowiek może to sobie wyobrazić, to może to też zmaterializować i mieć.

Neurografika to bardzo precyzyjna praktyka przebudowy mózgu. Mózg ma plastyczność neuronalną. O ile mi wiadomo, Neurografika to jedyny sposób na wykonanie precyzyjnych operacji z zakresu neuroplastyki. W tym sensie Neurografika jest dokładna i trafia prosto do sedna. Przeczytaj też, jak działają neurony lustrzane w moim blogu, żeby wiedzieć więcej na ten temat.

Sztuka nie zdarza się na zamówienie, ale Neurografika to dokładny algorytm, który doprowadza cię do konkretnych rozwiązań za każdym razem.

Są też i podobieństwa pomiędzy terapią sztuką i neurografiką. Obydwie techniki są sposobem na twórczą ekspresję siebie. Co zachwyca mnie najbardziej, to to, że nie są wymagane żadne umiejętności artystyczne ani doświadczenie w malarstwie. Jedna z zasad neurografiki głosi, że rysowanie jest proste i absolutnie każdy może to robić.

Na koniec, podsumowując, główna różnica między Neurografiką a Arteterapią jest taka, że w neurografice tworzymy przyszłość, a w arteterapii grzebiemy w przeszłości.

Czy widzisz już teraz, jak potężnym narzędziem jest neurografika?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *