PODSTAWOWE ZASADY NEUROGRAFIKI. 

Podstawowe zasady neurografiki tworzą I wyjaśniają podstawę całej metody jak również i filozofię jej tworzenia.

 Istnieje dziesięć zasad, pierwsze pięć ujawnia znaczenie metody i wyjaśnia, jak działają połączenia nerwowe mózgu i ludzkiej świadomości. Pozostałe pięć zasad ma charakter wizualny i skupia się na grafice.

Oto wszystkie 10 zasad neurografiki. 

Nazwę je najpierw hasłami, a poniżej rozwinę je abyś lepiej zrozumiała.

Zapewniam Cię, że jest to łatwiejsze niż Ci się wydaje.

1. Obraz integruje znaczenia;

2. Znaczenia skupiają stany;

3. Problem jest zawsze wytworem umysłu;

4. Rozwiązanie ma jakość bioniczną;

5. Harmonia prowadzi do satysfakcji;

6. Wszechświat mieści się na krawędzi markera mistrza;

7. Każdy problem ma rozwiązanie graficzne;

8. Płaszczyzna rysunku nie ma granic;

9. Świat składa się zarówno z figur, jak i linii;

10. Rysowanie jest proste.

1.      Obraz integruje znaczenia.

 Obraz daje Ci możliwość zebrania dużej liczby znaczeń w jednym rysunku. Te znaczenia nadajesz sobie sama przez doświadczenia życiowe i każdy ma swoje osobiste znaczenia związane z każdym obrazem. Jeśli teraz powiem Ci słowo rodzina, wyobrazisz sobie “cos” i dla każdego te słowo będzie miało inne znaczenie. Dla jednego będzie to “mama, tata i ja”, dla innego będzie to wiele ludzi siedzących przy stole, śmiejących się do siebie, a dla trzeciego będzie to maż, żona, dzieci. Ty zobaczy swój własny obraz i będzie to obraz, który jest Ci w tej chwili bliski i to właśnie w tym obrazie nadajesz znaczenie. Obraz jednoczy te wszystkie rzeczy, zamyka w formę i jest sumą wszystkich tych znaczeń. To pomaga Ci poznać siebie jako całość, a nie jako oddzielny fragment tej całości.

2.    Znaczenia zawierają stany.

Ty masz swoją własną, niepowtarzalną reakcję emocjonalną na określone słowo. Jeśli będziemy kontynuować historię z “rodzina” to u każdego te słowo przywołuje na myśl sumę uczuć lub jeden stan, który jest z nim związany… Jest to osobiste doświadczenie, zespół emocji lub zbiór pewnych fantazji, pomysłów, przekonań na dany temat. To taka przestrzeń wewnętrzna, która projektuje te stany poprzez nadawanie znaczenia i z tych stanów rodzi się taka lub inna strategia Twojego myślenia i działania.

Jeśli dla kogoś słowo “rodzina” przywołuje wspomnienia z wigilii, a dla innego “rodzina” oznacza kłótnie i cierpienie, to to samo słowo będzie obudzić zupełnie inne reakcję cielesną i emocjonalną. I w zależności od tego jakie nadałaś znaczenia, będziesz zanurzona w swoim własnym procesie jego transformacji.

Neurografika powstała po-to byś mogła rozpoznać swoje stany i nauczyć się nimi kierować tak by przekształcić je w takie jakie chcesz mieć i czuć. Współzależność sensów i stanów pozwala Ci na poznanie, kim naprawdę jesteś.

3.     Problem jest wytworem umysłu.

Nikt oprócz człowieka nie ma problemów na tej planecie. Wszystkie żywe istoty, z wyjątkiem ludzi, współistnieją w sposób naturalny i sarenka nie obraża się na lwa ze zjadł jej rodzinę i nie knuje zemsty przez lata… Kiedy myślisz o życiu, sama nadajesz mu sens. Na przykład, kiedy mój syn opowiada mi o swoim problemie, dla niego w wieku 16 lat jest to problem, ale w wieku 40 lat nie stanowi to już problemu. Dlatego czasami wydaje się, że Twój problem jest tak prosty, a mój jest znacznie większy. Dzieje się tak jednak dlatego, że stwarzając ten problem, nadajesz mu znaczenie i wypełniasz go swoim stanem emocjonalnym. W mózgu utworzona jest ścieżka połączeń neuronowych, która opiera się na pamięci emocjonalnej. Dlatego mówią, że problem jest tworem umysłu. Zatem, aby go rozwiązać, musisz znaleźć inny mechanizm, poza analityczno-porównawczym sposobem myślenia. Dlatego neurografika, zamienia te myślenie na abstrakcyjne, geometryczne i tworzy całościowy obraz bycia, co pomaga Ci stworzyć nowe stany emocjonalne, nowe znaczenia, emocje, wrażenia, nowe połączenia neuronowe, które prowadzą Cię do harmonii i rozwiązania problemu.

4.    Rozwiązanie ma jakość bioniczną (czyli zgodną z naturą)

Na pierwszy rzut oka sformułowanie wydaje się skomplikowane, ale znaczenie jest bardzo proste. Każda decyzja, którą podejmujesz w życiu umiejscowiona jest w nieświadomości, a następnie zintegrowana z Twoją świadomością. Jeżeli chcesz znaleźć najlepsze rozwiązanie jakiegoś problemu to musi ono być w zgodzie z Twoją naturą. Musi ono rezonować od wewnątrz z każdą komórką Twojego ciała, organizm musi zgadzać się z daną decyzją i być nastawiony na poradzenie sobie z danym problemem stworzonym przez Twój umysł. Musisz użyć do tego instrumentu zbierającego całą naszą osobowość w jedną całość tak, by w środku nie mieć sprzeczności. Żeby nie było tak, że w głowie podejmujesz jakąś decyzje, a ręce nie chcą tego wykonać. Musi być pozytywne nastawienie całego organizmu do zadania, które stawiasz przed nami. Im lepiej nastawiony jest Twój organizm, tym sprawniej dojdziesz do rozwiązania problemu, bo nie ma wewnętrznych oporów i sprzecznych, negatywnych myśli, nastawień i wątpliwości. Szukaj takiego stanu,” ze aż chce się wstać i cos porobić”

Źródłem inspiracji neurografiki jest przyroda. Natura jest z definicji harmonijna. A to oznacza, że musisz używać mechanizmów i praw bioniki. Neurolina jest bioniczna, jest gładka i Twoje rozwiązanie również może być gładkie. Dzięki bionice Twoich decyzji dojdziesz do stanu harmonii. A harmonia prowadzi do zaspokojenia, satysfakcji i szczęścia.

Rozwiązanie, które nie ma jakości bioniki, nie wnika do środka, nie daje Ci impulsu do życia, do działania, czyli tak naprawdę nie jest rozwiązaniem. Rozwiązania które mają moc natury mogą się zamanifestować w materii. W tym sensie Neurografika jest bio-kluczem do rozwiązania Twoich problemów.

5.     Harmonia prowadzi do satysfakcji.

Jest to nie tylko jedna z podstawowych zasad neurografiki, ale jedna z podstawowych zasad ludzkiej egzystencji.

Każdy rysunek jest procesem twórczym i jest piękny na swój sposób. Szczęście przychodzi, gdy osiągnięta zostanie harmonia. Harmonia obejmuje zgodność z otaczającym Cię światem, przestrzenią, i z Tobą. Kiedy osiągasz harmonię, odczuwasz satysfakcję, która prowadzi do szczęścia. Neurografika pozwala wyrazić na rysunku wszystko – przeszłość, przyszłość, relacje, marzenia, emocje i zjawiska. Rysując neurografikę poprzez osiągnięcie harmonii w swoim rysunku dochodzisz do stanu zadowolenia i w konsekwencji – do poczucia szczęścia. A to jest właśnie fundament Twojego życia, ponieważ każdy człowiek, w głębi duszy, chce być szczęśliwy.

6.    Wszechświat mieści się na czubku markera mistrza.

Możesz narysować wszystko! Neurografika pozwala narysować przeszłość i przyszłość, stworzyć model relacji, przedstawić sen, dowolne uczucie, emocje, zjawisko. Możesz zobrazować sukces i szczęście. W ramach jednego systemu – jednego obrazku neurograficznego – za pomocą markera możesz pogodzić nawet sprzeczności i stworzyć model pasujący do Twojego wyobrażenia rzeczywistości. W neurografice jest używany język uniwersalny, zgodny z przyrodą i używając swojej wyobraźni możesz narysować wszystko czego zapragniesz i rozwiązać każde zadanie za pomocą markera.

7.    Każdy problem ma rozwiązanie graficzne.

Jak sama nazwa wskazuje absolutnie wszystkie problemy możesz rozwiązać za pomocą grafiki. twój mózg jest zdolny do myślenia abstrakcyjnego i nawet nieświadomie często tworzysz symbole i znaki w głowie. Tak, jak kiedy byłaś mała, mogłaś wziąć patyk do ręki i udawać że to miecz.

Transformacja znaków i symboli odgrywa ważną rolę w rozwiązywaniu problemów. Gdy zadanie zostanie przełożone na grafikę, staje się ono bardziej wizualne i zrozumiałe. Graficzny alfabet neurograficzny pozwala symulować pożądane wydarzenia w Twoim życiu. Możesz stworzyć obraz, który będzie całościowym rozwiązaniem zadania. Zmieniając symbol zgodnie z konkretnym algorytmem Neurografiki, o którym pisałam w swoim blogu, możesz uruchomić mechanizm myślowy, który doprowadzi do rozwiązania problemu. Dotyczy to każdej dziedziny życia, czy to biznesu, życia osobistego, wewnętrznej harmonii czy komunikacji. Graficzne rozwiązanie jako całość pozwala Ci na uformowanie spójnego myślenia. Twoja podświadomość widzi, jak można rozwiązać ten lub inny problem w formie symbolu I staje się to realne.

8.    Płaszczyzna rysunku nie ma granic.

W Neurografice płaszczyzna kartki i rysunku nie ma granic. Granice arkusza są warunkowe. Tak samo jak i Twoja wyobraźnia nie ma granic. Gdy rozpoczynasz swoja prace na arkuszu A4 i widzisz ze dany temat prosi się o większy rozmach to możesz zawsze dokleić nową kartkę papieru, a potem jeszcze jedna i jeszcze jedna…Twój rysunek nie jest kartką! Wszystko zależy od tego, ile masz energii, chęci i czasu na dany rysunek. Możesz rysować wszędzie i na każdym formacie. W modelowaniu pożądanych wydarzeń w życiu człowieka Neurografika wykorzystuje alfabet graficzny. Granice istnieją tylko w Twoim umyśle i jeżeli rysujesz na swojej kartce połowę figury to wyobraźnia dorysuję resztę bez żadnego problemu. Tak Samo i z kartka papieru

9.    Świat składa się z figur i linii (i połączeń pomiędzy nimi)

Neurografika łączy świat i jego poszczególne elementy (kształty) poprzez linie neurograficzne. Kompozycja neurograficzna to figury i linie neurograficzne, które łączą wszystko w jedną całość.

Kiedy przeżywasz pewien okres życia, tworzysz schematy i programy, wokół których zorganizowane są Twoje działania. Często jednak brakuje linii, które łączyłyby te programy i tworzyły przejścia od jednego wydarzenia do drugiego. Zatem proces tworzenia i łączenia kształtów i linii jest integralną częścią Twojego życia. Ponieważ nawet najbardziej złożone obiekty to tylko suma prostych kształtów: kwadratów, trójkątów i kół. Figury to zawsze zamknięte linie, stanowiące pewien obraz, one generują stany emocjonalne. A linie to sposób łączenia, jednoczenia. Materia, która nie posiada jeszcze formy. Możesz narysować na kartce swoją dłoń, oko, przedmiot, ale też i kształt symbolizujący dla Ciebie szczęście czy dobrobyt.

Za pomocą figur możesz odzwierciedlać skalę, proporcje, wzajemne stosunki.

Za pomocą linii łączymy te potoki energii zawarte w figurach. Przy nowych połączeniach nadajesz nowy sens.

10. Rysowanie jest Łatwe.

Wszystko, co genialne jest proste. Myślenie wizualne powstało w ludzkim umyśle wiele milionów lat wcześniej niż powstała mowa. Rysowanie jest jednym ze sposobów prowadzenia dialogu zarówno ze sobą, jak i z ludźmi na różne tematy i różne okoliczności życiowe.

Neurografia pomaga odtworzyć tę umiejętność komunikacji, która jest niezbędna do rozwoju Twojego mózgu. Chętnie Ci pokażę jak proste jest rysowanie. Dzięki temu zrozumiesz, że możesz sobie namalować życie swoich marzeń. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *