Co warto wiedzieć zanim zaczniesz rysować. Neurografika dla Początkujących. 

Neurografika to doskonała technika, której rysowania możesz nauczyć się krok po kroku. Nie musisz być profesjonalnym malarzem, żeby kreować piękne rysunki neurograficzne. Jedna z zasad neurografiki głosi, że rysowanie jest proste i ja podpisuję się pod ta wypowiedzią.

Natomiast sam rysunek w tej technice jest tylko wierzchołkiem góry lodowej, nie więcej niż 30% sukcesu. Najważniejszą rzeczą w Neurografice jest refleksja i zachowanie środków bezpieczeństwa w procesie rysowania. To te dwa punkty zapewnią pożądany rezultat. Natomiast jest wiele więcej ważnych momentów, o których pisze też poniżej.

Jeśli rysujesz, aby osiągnąć konkretny cel, pierwszą rzeczą, od której musisz zacząć, jest zapoznanie się z zasadami refleksji, bo jeżeli tego nie zrobisz to możesz przegapić ważne zmiany zachodzące w Twoim ciele i mózgu, a co gorsze możesz uznać je za odpychające I przerwać proces w najbardziej niebezpiecznym momencie. To może pogorszyć Twój stan I pogłębić napięcie w danym temacie. Dlatego jest to ważne, aby mieć przy sobie profesjonalnego instruktora neurografiki, który przeprowadzi Cię przez proces bezpiecznie i pomoże osiągnąć to czego chcesz.

Refleksja obejmuje 4 punkty Twojej uwagi:

– środowisko wizualne (zewnętrzne i wewnętrzne) – obraz sytuacji, czyli to co widzisz

– uczucia, emocje. To co czujesz emocjonalnie podczas procesu

– odczucia, doznania, nawet intuicja. Jakie masz odczucia fizjologiczne, wrażenia, fizyczne objawy, somatyki. 

– nadanie znaczenia, wnioski, wyniki i skutki. Co wyciągnęłaś z danego procesu. Refleksja. 

 Zasady bezpieczeństwa podczas procesu rysowania

Kiedy obiektem naszej uwagi staje się neurografika, ważne jest, aby opanować zasady bezpieczeństwa!

1. Pierwsza i najważniejsza zasadą jest to, że nie przerywamy pracy, nie rozpraszamy się, nie odkładamy rysowania na inny dzień, aż do zakończenia etapu integrującego. Musisz mieć wystarczająco dużo czasu, aby wykonać 3 kroki podstawowego algorytmu. O tym i o punktach algorytmu możesz przeczytać w moim blogu zatytułowanym “Poznaj algorytm Naeurografiki i jak to działa”

2. W ciągu jednego dnia rysujemy tylko jeden temat!! Wybierz temat, nad którym chcesz popracować, na przykład temat związku czy finansów i trzymaj się tego tematu danego dnia. Możesz wykonać tyle rysunków na ten jeden temat, ile chcesz, ale jeżeli zmienisz temat to nasz mozg może eksplodować. Praca z neurografiką to praca nad naszymi połączeniami neuronowymi i tutaj zasady bezpieczeństwa są kluczowe.

3. Figurą fiksacji jest okrąg lub owal. Figura fiksacji to jest takie coś jak kotwica w naszym mózgu na rozwiązania danego tematu i taką figurę trzeba “wyszukać” wpatrując się na tym etapie w swoje dzieło i myśląc o swoim temacie. I tak jak powiedziałam już, jeśli dopiero zaczynasz swoja przygodę z neurografiką, nie rysujemy trójkątów. Wiedza jest kluczem do progresu. W momencie, gdy robimy coś nieświadomie i bez zrozumienia co robimy, to rezultat może doprowadzić nas do irytacji i zniechęcenia.

4. Nie ignoruj etapów podstawowego algorytmu. Przeczytaj mój blog na ten temat by zrozumieć więcej.

5. Rysujemy linię neurograficzna tam, gdzie się jej nie spodziewamy (jeśli narysujemy linię w miejscu, w którym sięga ręka, nie będzie żadnych rezultatów). Te linie powinny być rysowane spontanicznie, tak jak przyroda nie ma powtarzających się paternów i jednakowych linii.  Wychodzimy ze strefy komfortu I tego co już wiemy. Sięgamy po nowe polaczenia w naszych neuronach używając motoryki ręki I naszego wzroku.

6. Wszystkie obiekty na papierze muszą być połączone neuroliniami, po to by mózg mógł  je połączyć w jedną całość. Wtedy znalezienia rozwiązania jest latwiejsze. 

7. Kolorujemy przynajmniej dwa sąsiadujące ze sobą elementy tym samym kolorem. Jest to związanie z integracja naszych cząstek by osiągnąć pożądany rezultat. Więcej na ten temat tłumacze w każdym swoim programie.

Kolejnym nie mało ważnym etapem jest wybór odpowiedniego algorytmu

W neurografice mamy ponad 100 różnych algorytmów. W zależności od rozwiązywanych zadań może to być algorytm neurograficzny, algorytm coachingowy lub może to być algorytm autorski. Zależy to od tego, w jakim celu rysujemy neurografikę.

jeśli potrzebujesz szybkiej pomocy, skorzystaj z ekspresowej wersji algorytmu usuwania ograniczeń (ASO 3, znanego również jako ASO-express)

jeśli potrzebujesz złagodzić stan alarmowy – klasyczna wersja algorytmu usuwania ograniczeń (ASO 1)

jeśli chcesz zrozumieć sytuację, użyj algorytmu usuwania ograniczeń z wyróżnianiem cyfr (ACO 2)

jeśli chcesz usunąć blokady, ustawienia – algorytm usuwania sankcji (SSA)

jeśli nie chcesz nic robić, jesteś w depresji, w stanie utraty sił, wybierz algorytm wykrywania intencji (IDA)

Wszystkie te wyżej wymienione algorytmy możesz się nauczyć na moim kursie podstawowym, wprowadzającym do świata i wiedzy neurografiki. 

Są też bardziej zaawansowane algorytmy dzięki którym możesz rozwiązać swoje problemy kompleksowo. Na przykład jeśli potrzebne są nowe inspiracje – algorytm modelowanie kształtuje i przyciąga nowa rzeczywistość.. Możesz także wypróbować algorytmy zarządzania czasem, dostrajania ciała za pomocą koloru, zarządzania komunikacją, osiągania celów itp.

Wybór tematu do rysowania, a pożądany rezultat.

Wynik w dużej mierze zależy od prawidłowego sformułowania tematu. Możesz zacząć od wyboru porostu sfery, nad którą chcesz popracować. Można tą sferę określić jednym słowem na przykład: pieniądze, związek, rozwój osobisty, biznes, relacje z dziećmi, zdrowie, nadwaga itd.

Następnie pomyśl o pożądanym rezultacie. I tutaj radzę zachować szczególną ostrożność.

Na konsultację przyszła pani i powiedziała, że chce mieć więcej klientów. Kiedy zaczęłam zadawać naprowadzające pytania, żeby dowiedzieć się, dlaczego właśnie chce więcej klientów a nie na przykład więcej pieniędzy, okazało się, że ona po prostu chce wyrwać się z domu, w którym już dawno nie ma miłości I szacunku. W powyższym przykładzie lepiej od razu nawiązać temat do relacji z mężczyzną i nie podążać za swoimi pragnieniami okrężną drogą.

Zdecydowanie zwracamy uwagę na Twój poziom rysowania i wiedzy na temat neurografiki. Dla początkujących lepiej jest rysować pod okiem instruktora neurografiki by lepiej zrozumieć proces zmian w Twojej podświadomości.

“Kejs” w neurografice. Czyli kompleksowe podejście.

Jednym z najczęściej zadawanych pytań jest “ile rysunków musze narysować by zobaczyć rezultat?”. Z własnego doświadczenia i obserwacji moich klientów mogę Ci powiedzieć, że już po pierwszym rysunku na pewno można zobaczyć zmiany. Miałam taka klientkę, która po jednym rysunku spotkała swojego wymarzonego mężczyznę i potem rysowaliśmy więcej rysunków, aby ich związek rozwijał się harmonicznie. Natomiast jak wiemy, to “bez pracy nie ma kołaczy” I jeżeli temat jest dla Ciebie trudny I naładowany emocjami, to należy zrobić kilka rysunków na ten jeden temat.

Dlatego właśnie tak skonstruowałam swoje programy, żebyś mogła przejść przez wszystkie warstwy blokad, które nie pozwalają Ci osiągnąć to czego chcesz. Jeżeli czytałaś moja historię z neurografiką, to wiesz, że ja sobie sama narysowałam swojego wspaniałego męża i właśnie na tych programach dziele się z Tobą tymi algorytmami które dały mi najlepsze efekty.

Czy są ludzie, którzy rysują, ale nie osiągają pożądanych rezultatów? Tak, są. 

Ponieważ popełniają cała masę błędów… dlatego moim skromnym zdaniem lepiej jest pracować z trenerem, który przeprowadzi przez sprawdzoną drogę. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *